OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31. V

 Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki i zachować, o ile to możliwe, dystans 2 m. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

• Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.  Wierni przyjmujący Komunie w sposób tradycyjny podchodzą na samym końcu.

• Sakrament pokuty sprawujemy dalej według zasad podanych wcześniej – pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą ( spowiadamy się w maseczce ochronnej).

Komunię Świętą przyjmujemy na rękę.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30, w niedzielę o 16.30 

  1. W drugi i czwarty piątek każdego miesiąca – zaraz po Mszy świętej wieczornej czyli o godz. 18.30 mają miejsce w naszym kościele katechezy dla dorosłych (może przyjść oczywiście młodzież). Prowadzą je ks. Jacek i ks. Leszek. Najbliższe katechezy będą poświęcone dekalogowi. Będą to dialogi o dekalogu. Po co dekalog? Czy jest on łańcuchem, który nas niewoli, czy skrzydłami u ramion? Może jest rodzajem oszustwa, za sprawą którego człowiek nie może rozwinąć swoich możliwości? Zapraszamy 5. VI na najbliższe spotkanie.
  2. Ostatnia niedziela okresu wielkanocnego jest obchodzona jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umocnienia uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, 1. VI – święto NMP Matki Kościoła. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach; w środę, 3. VI – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek, 4. VI – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. W pierwszy piątek spowiedź godzinę przed Mszą świętą. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.00.
  5. W poniedziałek, 1. VI, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa pół godziny przed Mszą świętą wieczorną.
  6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę, 7. VI, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za Wasze ofiary, które składacie na potrzeby parafii. Jest to wyraz Waszej dojrzałej troski o wspólne dobro, jakim jest kościół parafialny i nasza wspólnota.
  9. Prasa katolicka… kolejny numer gazetki parafialnej