OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29. III

UWAGA!!!

Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa nie będzie możliwości spowiedzi  sakramentalnej w okresie przedświątecznym. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem kurii.

https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/wskazania-duszpasterskie-w-diecezji-bielsko-zywieckiej-na-czas-epidemii-26-marca-2020/

  1. W drugi i czwarty piątek każdego miesiąca – zaraz po Mszy świętej wieczornej czyli o godz. 18.30 mają miejsce w naszym kościele katechezy dla dorosłych (może przyjść oczywiście młodzież). Prowadzą je ks. Jacek i ks. Leszek. Najbliższe katechezy będą poświęcone dekalogowi. Będą to dialogi o dekalogu. Po co dekalog? Czy jest on łańcuchem, który nas niewoli, czy skrzydłami u ramion? Może jest rodzajem oszustwa, za sprawą którego człowiek nie może rozwinąć swoich możliwości? Zapraszamy 24. IV na najbliższe spotkanie.
  2. Segregacja śmieci na cmentarzach: od lutego obowiązuje segregacja śmieci na cmentarzach. Będą trzy pojemniki (opisane) na szkło, plastik (tam też wrzucamy metal) oraz pozostałe (zmieszane) – ziemia, kwiaty. Bardzo prosimy, by dokładnie selekcjonować śmieci. Za niedopełnienie tego obowiązku są przewidziane wysokie kary. Samochody wywożące śmieci są wyposażone w kamery, dlatego nie jest możliwe ukrycia „przestępstwa śmieciowego”. Prosta jest rada, by śmieci, odpadów na cmentarzu było mniej, mniej wnośmy na groby ozdób, kwiatów zniczy, które często niczemu innemu nie służą, jak tylko podkreśleniu naszej pychy i zarozumiałości. Wiemy wszak, że tym, czego nasi zmarli potrzebują jest modlitwa, solidarność modlitewna, nie zaś potężna ilość zielska i plastiku. Wystarczy znicz, skromny bukiet, jako wyraz zewnętrzny pamięci, zaś nade wszystko pamięć modlitewna.
  3. Krocząc drogami wielkopostnej pokuty jesteśmy wezwani do pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Jezus Chrystus zaprasza nas dziś, by to czynić, przypominając o tym, że Ojciec niebieski wciąż obdarza ludzi darem nowego życia. Pozwólmy swoje grzechy zanurzyć w miłosierdziu Bożym, aby doświadczyć bogactwa nowego życia.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, 2. IV, przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. W pierwszą sobotę w związku z zaistniałą sytuacją zarazy nie odwiedzamy chorych. 
  5. Prasa katolicka… Kolejny numer gazetki parafialnej Kairos.
  6. ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA TRANSMISJI MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA POPRZEZ FACEBOOKA PARAFII – CODZIENNIE O GODZ. 18.00. w NIEDZIELĘ O 8.30, 10.00, 11.30.